مرجع رسمی و تخصصی مالچ چوب آیوا

رایحه چوب را به خانه ببریم

از پوسته درخت کاج فرآوری میشود،سابقا از بارک ها صرفا جهت تهیه خاک بعضی گیاهان خاص مانند ارکیده استفاده میگردید،امروزه از بارک به عنوان نوعی مالچ جهت پوشش سطح خاک در طراحی منظر استفاده میگردد.
حسن بزرگ بارک ها نسبت به مالچ چوب ها ارزش غذایی بالاتر و تغییر میزان اسیدی بودن خاک عنوان کرد و در کنار این مزایا قیمت بالاتر (نسبت به مالچ چوب )وکاهش قابلیت پاخور از چالش های بارک ها میباشد

  • حفظ رطوبت و کاهش مصرف آب:۳۰٪
  • جلوگیری از رشد علف هرز ۸۰٪
  • ارزش غذایی٪۹۰
  • بسته بندی بارک آیوا:۱۵لیتر

بارک مالچ چیست؟

بارک مالچ چیست؟ بارک مالچ از یک لایه تشکیل شده است که آن را رئی خاک یا چمن قرار می دهند بنابراین این لایه ها علاوه بر جلوگیری از رشد علف های هرز برای نگهداری گیاهان در شرایط مختلف مانند سرمای شدید و غیره استفاده می شوند مالچ پوستی یا پوشش های پوستی یکی از انواع مالچ است.

مالچ چوبی چیست؟ بیشتر بخوانید

بارک مالچ ها شاید برایتان جالب باشد اکثرا از پوست درختان ساخته می شوند و بیشتر کارگاه ها یا کارخانه های چوب به جای دفع مازاد آن، آن را با قیمت مناسب در اختیار باغداران قرار می دهند برخی دیگر از مالچ های پوست به طور خاص برای باغبانی ساخته می شوند و گران تر هستند پوست مالچ مواد مغذی را جذب می کند به همین دلیل، ایده خوبی برای پوشش است.

ماندگاری بارک مالچ

نکته ای که در رابطه با آن ها باید بدانید این است که از مواد گیاهی تشکیل می شوند و همچنین زیست تخریب پذیر هستند به عبارت دیگر باید این روکش را به صورت دوره ای و مداوم تعویض کنید، زیرا آسیب می بیند و نتیجه عکس می دهد همچنین صبر کنید تا لایه قبلی کاملا از بین برود و با خاک مخلوط شود و سپس اقدام به ایجاد لایه جدید کنید.

و نکته دیگر اینکه بارک مالچ ها اصولا دوام بالایی دارند بخصوص زمانی که دست نخورده باشند مثلا پوشش های پوستی که به درستی نگهداری شده و دست نخورده باشند، هفت تا ده سال دوام خواهند داشت بارک مالچ باید دائما باید با خاک پایه در تماس باشد و آب دریافت کند این کار باعث سالم ماندن پوست درخت و کاهش آسیب به آن می شود.

نکاتی برای خرید بارک مالچ

بارک مالچ سریعتر از سایر مالچ ها تجزیه می شود، بنابراین اگر می خواهید ماندگاری طولانی داشته باشد از این نوع مالچ اجتناب کنید مالچ سفت هزینه اولیه بالاتری دارد با این حال، مجبور نخواهید بود که فرآیند تعویض را اغلب انجام دهید.

تراشه های چرمی ضخیم، به سختی شکسته می شوند آنها اکسیژن زیادی را از خاک خارج می کنند و ممکن است به گیاه شما آسیب برسانند بنابراین بارک مالچ به خاک اسیدیته می افزاید و می تواند تعادل را بر هم بزند بنابراین، قبل از اینکه آن را به خاک خود اضافه کنید، مطمئن شوید که مالچ مناسب برای گیاه خود انتخاب کرده اید.

مالچ چوب در حیوانات خانگی باید چگونه باشد برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

مزایای استفاده از بارک مالچ

برای بررسی مزایای استفاده از بارک مالچ باید بدانیم که هم از مالچ طبیعی (ارگانیک) و هم غیر ارگانیک می توان به طور مثبت استفاده کرد این شما هستید که تصمیم می گیرید کدام یک بهتر است اما استفاده از پوشش خاک طبیعی و شیمیایی در کشاورزی یکی از مهم ترین محصولاتی است که هر کشاورز به آن نیاز دارد.

از دیگر مزایای استفاده از بارک مالچ می تواند به عامل بهبود خاک، توان خاک و حفظ رطوبت، محافظت از خاک در برابر فرسایش، افزودن مواد مغذی و مواد آلی به خاک و کنترل علف های هرز اشاره کرد لازم به ذکر است که هنگام استفاده از مواد غنی از کربن مانند خاک اره و چوب خرد شده باید نیتروژن کافی به خاک اضافه شود.

نحوه استفاده از بارک مالچ

قبل از اینکه علف های هزر بخواهند حذف شوند باید آبیاری شوند همچنین در اطراف درختان می توانید از مالچ استفاده کنید پوشاندن زیر درخت تا خط چکه باعث کاهش رقابت برای آب و غذا و در نتیجه کاهش هزینه های چمن زنی و برداشتن چمن می شود و همچنین از آسیب ماشین چمن زنی درخت جلوگیری می کند.

برای جلوگیری از کاهش نیتروژن، مالچ باید در بالای خاک قرار داده شود هر موادی که از  چوب باشد و بتواند با خاک مخلوط شود به طور موقت توانایی خاک برای تامین نیتروژن گیاه را کاهش می دهد، اما طبق تحقیقات انجام شده، این گونه مالچ ها فقط اکسیژن سطح خاک را جذب می کنند و مشکلی برای ریشه ایجاد نمی کنند.

کاربرد مالچ چوب در فضای سبز چگونه است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید

یکی از مهم ترین مواردی که در صنعت بزرگ کشاورزی باید بدانید این است که مالچ پاشی با پوشش خاکی است کشاورزان به مالچ اهمیت زیادی می دهند، زیرا فواید و مزایای فراوان آن برای تقویت خاک و رشد گیاهان و محصولات زراعی است مالچ انواع مختلفی دارد، اما به طور کلی به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند مالچ طبیعی فلسفه جداگانه ای دارد و تعاریف زیادی از کاربرد و فواید آن ارائه شده است اما مالچ مصنوعی همان پلاستیک است.