مرجع رسمی و تخصصی مالچ چوب آیوا

رایحه چوب را به خانه ببریم

مزایای استفاده از چیپس چوب

چیپس چوب چیست

فهرست مطالب

چیپس چوب چیست؟ همانطور که می دانید، چوب، جز مهم ترین مواد در طبیعت محسوب می شود، که از سال های قدیمی، مصرف متنوعی از آن می کنند. افراد برای بهره گیری از چوب، از راه و روش های گوناگونی استفاده می کنند. در واقع افراد به آن ها حالت های گوناگونی می دادند. امروزه یکی از این انواع های چوب، چیپس چوب می باشد؛ این تخته های خرد شده که در واقع به صورت چیپس می باشند، با اضافه کردن چسب ها و فشرده کردن چیپس چوب یا همان چیپس های خرد شده در جهت های خاص ایجاد می شوند.

چیپس چوب چیست ؟

چیپس های چوبی یا همان مالچ چوب از ضخامت بسیار کمی برخوردار هستند و به صورت خشک تهیه می شوند. این لایه چوب ها، تقریبا حدود 1 میلی متر با طول های 2 تا 10 سانتی متری در کارخانه جات ها وجود دارند.البته بهتر است بدانید که، برای تولید کردن چیپس چوب تنها نباید از یک چوب مخصوص استفاده کرد؛ بلکه می توانید از تمامی چوب ها برای ساخت آن استفاده کنید.

چیپس چوب چیست
چیپس چوب چیست

چوب درخت صنوبر و درختان کاج، از دسته چوب های پرکاربردی می باشند که برای ساخت چیپس چوب از آن ها استفاده می کنند. زیرا چوب این دو دختر نسبتا به دیگر چوب ها به صرفه تر و ارزان تر می باشد و در نهایت موقع چسبیدن به هم، آسان تر می چسبند.

ویژگی  و مزیت هایی های بازری که این مواد برخوردار است شامل: مقرون به صرفه بودن، کنترل کردن علف های سبز، سطح های مرطوب، مواد مغذی خاک نیز می باشد.

برای تولید کردن چیپس های چوب باید از چوب های موغوب و بدون ایراد استفاده کنید. زیرا گر در مواقع تهیه ، چوب شما پوسیده و با دچار خودرگی باشد، موجب تخریب شدن تخته شما می شود.

چیپس چوب ها، بنا به دلایل اسفنجی که دارند، به صورت سریع آب را به خود جذب می کنند؛ در واقع چیپس چوب ها باعث جلوگیری از جاری شدن سیل ها نیز می شود. از چیپس های چوبی معمولا در علفزار ها هم استفاده می کنند که در ادامه مطلب بیشتر با این موارد آشنا خواهید شد.

استفاده چیپس چوب برای کنترل علفزار ها

در قسمت فوق مقاله به صورت جزئی با چیپس چوب آشنا شده اید. در ادامه باید گفت که از این چیپس ها در علفزار ها چه استفاده ای می کنند. یکی از مزیت های چیپس چوب در خاک های علفزار کنترل کردن علف های هرز می باشد. در واقع، چیپس چوب نمی گزارد علف های هرز به خوبی رشد کنند. علاوه بر این مورد، چیپس چوب موجب می شود تا خاک ها به صورت طولانی مدت مرطوب بمانند.

این مواد یک عایق حرارتی برای ریشه های درخت ها می باشد و از آن ها د رمقابل سرمای هوا جلوگیری می کند. یکی دیگر از مزیت های چیپس چوب، در مواقع آبیاری گیاهان و درختان می باشد. در واقع گیاه هایی که احتیاج به آبیاری زیادی ندارند، با کمک چیپس های چوبی می توانند از آب های بارانی که قابل دسترس هستند استفاده کنند.

برای خرید مالچ چوبی کلیک کرده و با کارشناسان ما ارتباط بگیرید…!

چیپس چوب چیست
چیپس چوب چیست

مزیت های استفاده کردن از چیپس چوب چیست؟

با توجه به شرایط جوی، بعد از گذشت چند ماه، چیپس های چوب آرام آرام شروع به تجزیه شدن می کنند؛ و حجم بسیاری را از مواد های معدنی و موارد های آلی در داخل بافت های خاک می کنند. در کل این کار باعث می شود تا خاک از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

یکی دیگر از مزیت های استفاده کردن از چیپس چوب، کم شدن مصرف آب می باشد. زیرا که، اکثر  مصرف های آب شیرین در زمینه کشاورزی صرف می شود، که شما با کمک گرفتن از این چیپس های می توانید، مقدار بسیار زیادی از مصرف آب را کاهش دهید.

در نهایت می توان گفت که، استفاده کردن از چیپس چوب یکی از روش های عالی برای محیط زیست محسوب می شود، و در اماکن سبز مواد مغذی بسیاری را برای تمامی گیاه ها فراهم می سازد. ویژگی هایی بازری که این مواد برخوردار است شامل: طول عمر بالا، مقرون به صرفه بودن، کنترل کردن علف های سبز، سطح های مرطوب نیز می باشد.

بیشتر بخوانید: چگونه باغ وفضای سبز را مالچ کنیم؟

هزینه چیپس چوب

در این بخش بهتر است بگوییم که، تفاوت عظیمی بین چیپس چوب با سایر موارد وجود دارد. هزینه این مواد با توجه به نیاز های نگهداری هر ساله ممکن است بالا تر رود؛ اما از نظر کیفیت و کارایی منحصر به فرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *